XRCGB24M000F2P00R0
MURATA
MURATA XRCGB24M000F2P00R0
image shown is a representation only
XRCGB24M000F2P00R0
Description: XRCGB 24,000000M 20ppm 6pF Supplier: MURATA Matchcode: Q24,000000 MHZ XRCGB Rutronik No.: QUARZ6695 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: XRCGB Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Frequency
24 MHz
Pins/ Pads
4
Tolerance
+/-20 ppm
Temp.range
-30+85 °C
Stabil./ Temp.
+/-20 ppm
Load capacity
6 pF
Height
0.65 mm
Width
1.6 mm
Length
2 mm
Type
SMD
ESR max.
150 Ohm