SFECF10M7EA00-R0
MURATA
MURATA SFECF10M7EA00-R0
image shown is a representation only
SFECF10M7EA00-R0
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Centerfrequency
10.7 MHz
Mounting
SMD
Attenuation
3 dB
Elements
2
Bandwidth
330 kHz
Length
3.45 mm
Width
3.1 mm
Height
1.3 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
80 °C