PRG21BC4R7MM1RA
MURATA
MURATA PRG21BC4R7MM1RA
image shown is a representation only
PRG21BC4R7MM1RA
Description: PTC 0805 4R7 20% 30V Supplier: MURATA Matchcode: PC4R720% Rutronik No.: WPTC501 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
4.7 Ω
Res.tolerance
20 %
Max.oper.volt.
30 V
Max.current
8 A
Package
0805
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
1.25 mm