PRG21BB150MB1RK
MURATA
MURATA PRG21BB150MB1RK
image shown is a representation only
PRG21BB150MB1RK
Description: PTC 0805 15R 20% 20V Supplier: MURATA Matchcode: PC15R20% Rutronik No.: WPTC959 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
15 Ω
Res.tolerance
20 %
Max.oper.volt.
20 V
Max.current
1.6 A
Package
0805
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.9 mm