PRF18BA471QB5RB
MURATA
MURATA PRF18BA471QB5RB
image shown is a representation only
PRF18BA471QB5RB
Description: PTC 0603 470R 50% 32V Supplier: MURATA Matchcode: PC470R50% Rutronik No.: WPTC798 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
470 Ω
Res.tolerance
50 %
Max.oper.volt.
32 V
Package
0603
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm