PLT10HN450180P0B
MURATA
PLT10HN450180P0B
Description: PLT10HN 0,8uH 18A Supplier: MURATA Matchcode: INDK2X0,8U Rutronik No.: IND21950 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.8 µH
Mounting
SMD
Current I
18000 mA
DCR
0.0013 Ohm
Enclosure type
HOUSING
Impedance
45 Ohm
Technology
WIREWOUND
Length
12.9 mm
Width
6.6 mm
Height
9.1 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Testfrequency/Q
10 MHz