NXRT15XM202EA1B040
MURATA
MURATA NXRT15XM202EA1B040
image shown is a representation only
NXRT15XM202EA1B040
Description: NXRT 4mm 2K 3% 7,5mW B=3500 1% Supplier: MURATA Matchcode: NR2K042,5 Rutronik No.: WNTC1518 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: THT Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2K Ω
Res.tolerance
3 %
B-value
3500 K
B-value tol.
1 %
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
4 mm
Packaging
BULK
Pitch
2.5 mm
Wire length
40 mm