NFM41PC155B1H3L
MURATA
MURATA NFM41PC155B1H3L
image shown is a representation only
NFM41PC155B1H3L
Description: NFM41PC 1,5uF +80/-20% 50V 6A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1,5U1806 Rutronik No.: FE4992 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
1500000 pF
EIA size
1806 Inch
Rated current
6000 mA
Rated voltage
50 V
Length
4.5 mm
Width
1.6 mm
Height
1 mm
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
85 °C