NFM41CC102R2A3L
MURATA
MURATA NFM41CC102R2A3L
image shown is a representation only
NFM41CC102R2A3L
Description: NFM41CC 1,0nF -20/50% 100V 0,3A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1,0N1806 Rutronik No.: FE4332 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
1000 pF
EIA size
1806 Inch
Rated current
300 mA
Rated voltage
100 V
Length
4.5 mm
Width
1.6 mm
Height
1 mm
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
50 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C