NFM3DCC223R1H3L
MURATA
MURATA NFM3DCC223R1H3L
image shown is a representation only
NFM3DCC223R1H3L
Description: NFM3DC 22nF +50/-20% 50V 300mA Supplier: MURATA Matchcode: EMIC22N1205 (NICKEL) Rutronik No.: FE4338 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: BULK
Capacitance
22000 pF
Rated current
300 mA
Rated voltage
50 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
50 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C