NFM3DCC221R1H3L
MURATA
MURATA NFM3DCC221R1H3L
image shown is a representation only
NFM3DCC221R1H3L
Description: NFM3DCC 220pF +50/-20% Supplier: MURATA Matchcode: EMIC220P1205 Rutronik No.: FE4335 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
220 pF
Rated current
300 mA
Rated voltage
50 V
Length
3.2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.7 mm
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
50 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C