NFM31KC104R1H3L
MURATA
MURATA NFM31KC104R1H3L
image shown is a representation only
NFM31KC104R1H3L
Description: NFM31KC 0,1uF 6A 20% Supplier: MURATA Matchcode: EMIC0,1U1206 Rutronik No.: FE5202 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Capacitance
100000 pF
Rated current
6000 mA
Rated voltage
50 V
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C