NFM21HC223R1H3D
MURATA
MURATA NFM21HC223R1H3D
image shown is a representation only
NFM21HC223R1H3D
Description: NFM21HC 22nF +/-20% 50V 2A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC22N0805 Rutronik No.: FE4489 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
22000 pF
Rated current
2000 mA
Rated voltage
50 V
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C