NFM21CC222R1H3D
MURATA
MURATA NFM21CC222R1H3D
image shown is a representation only
NFM21CC222R1H3D
Description: NFM21CC 2,2nF +/-20% 50V 1000mA Supplier: MURATA Matchcode: EMIC2,2N0805 Rutronik No.: FE4349 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
2200 pF
Rated current
1000 mA
Rated voltage
50 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C