NFM18CC471R1C3D
MURATA
MURATA NFM18CC471R1C3D
image shown is a representation only
NFM18CC471R1C3D
Description: NFM18CC 470pF +/-20% 16V 500mA Supplier: MURATA Matchcode: EMIC0,47N0603 Rutronik No.: FE4381 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
470 pF
Rated current
500 mA
Rated voltage
16 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C