NFM18CC223R1C3D
MURATA
MURATA NFM18CC223R1C3D
image shown is a representation only
NFM18CC223R1C3D
Description: NFM18CC 22nF +/-20% 16V 1000mA Supplier: MURATA Matchcode: EMIC22N0603 Rutronik No.: FE4403 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
22000 pF
Rated current
1000 mA
Rated voltage
16 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C