NFM18CC102R1C3D
MURATA
MURATA NFM18CC102R1C3D
image shown is a representation only
NFM18CC102R1C3D
Description: NFM18CC 1,0nF +/-20% 16V 600mA Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1N0603 Rutronik No.: FE4406 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
1000 pF
Rated current
600 mA
Rated voltage
16 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C