NFM18CC101R1C3D
MURATA
MURATA NFM18CC101R1C3D
image shown is a representation only
NFM18CC101R1C3D
Description: NFM18CC 100pF +/-20% 16V 500mA Supplier: MURATA Matchcode: EMIC100P0603 Rutronik No.: FE4188 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Capacitance
100 pF
EIA size
0603 Inch
Rated current
500 mA
Rated voltage
16 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C