NFE61PT101Z1H9L
MURATA
MURATA NFE61PT101Z1H9L
image shown is a representation only
NFE61PT101Z1H9L
Description: NFE61P 100pF +/-30% 50V 2A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC100P2706 Rutronik No.: FE4367 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Capacitance
100 pF
Rated current
2000 mA
Rated voltage
50 V
Length
6.8 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tolerance neg
-30 %
Tolerance pos
30 %
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C