NFE31PT222Z1E9L
MURATA
MURATA NFE31PT222Z1E9L
image shown is a representation only
NFE31PT222Z1E9L
Description: NFE31P 2200pF +/-50% 25V 6A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC2,2N1206 Rutronik No.: FE4361 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Capacitance
2200 pF
EIA size
1206 Inch
Rated current
6000 mA
Rated voltage
25 V
Tolerance neg
-50 %
Tolerance pos
50 %
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C