NFE31PT221D1E9L
MURATA
MURATA NFE31PT221D1E9L
image shown is a representation only
NFE31PT221D1E9L
Description: NFE31P 220pF +50/-20% 25V 6A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC220P1206 Rutronik No.: FE4348 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Capacitance
220 pF
EIA size
1206 Inch
Rated current
6000 mA
Rated voltage
25 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
50 %
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C