NCU18XH103F60RB
MURATA
MURATA NCU18XH103F60RB
image shown is a representation only
NCU18XH103F60RB
Description: NTC 0603 10K 1% 0,1W B=3380 1% Supplier: MURATA Matchcode: NC10K06031% Rutronik No.: WNTC1612 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
3380 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
0603
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Width
0.8 mm
Packaging
REEL
Length
1.6 mm