NCP21WF104J03RA
MURATA
MURATA NCP21WF104J03RA
image shown is a representation only
NCP21WF104J03RA
Description: NTC 0805 100K 5% 0,2W B=4250 Supplier: MURATA Matchcode: NC100K08055% Rutronik No.: WNTC393 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
100K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
4250 K
Power rating
0.2 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C