NCP15WB473E03RC
MURATA
MURATA NCP15WB473E03RC
image shown is a representation only
NCP15WB473E03RC
Resistor value
47K Ω
Res.tolerance
3 %
B-value
4050 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Width
0.5 mm
Length
1 mm