LQW2UASR33G00L
MURATA
LQW2UASR33G00L
Description: LQW2UAS 0,33uH 450mA 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,33U1008 Rutronik No.: IND19148 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.33 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
450 mA
Tolerance
2 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
1.05 Ohm
Test frequency
25 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
570 MHz