LQW2BHNR47J03L
MURATA
MURATA LQW2BHNR47J03L
image shown is a representation only
LQW2BHNR47J03L
Description: LQW2BH 0,47uH 160mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,47U0805 Rutronik No.: IND14317 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
0.47 µH
Current rated
160 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
2.8 Ohm
Test frequency
250 MHz
Design
AIR
Length
2 mm
Width
1.5 mm
Height
1.7 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
3300 MHz