LQW2BHNR22J03L
MURATA
MURATA LQW2BHNR22J03L
image shown is a representation only
LQW2BHNR22J03L
Description: LQW2BH 0,22uH 240mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,22U0805 Rutronik No.: IND6018 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.22 µH
Current rated
240 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.7 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
AIR
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
500 MHz