LQW2BAS56NG00L
MURATA
LQW2BAS56NG00L
Description: LQW2BA 56nH 500mA 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,056U0805 Rutronik No.: IND18409 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
0.056 µH
Current rated
500 mA
Tolerance
2 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.34 Ohm
Test frequency
200 MHz
Length
2.09 mm
Width
1.53 mm
Height
1.42 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1600 MHz