LQW2BAS12NG00L
MURATA
LQW2BAS12NG00L
Description: LQW2BA 0,012uH 0,6A 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,012U0805 Rutronik No.: IND21202 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.012 µH
Current rated
600 mA
Tolerance
2 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.15 Ohm
Test frequency
250 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
4000 MHz