LQW2BAN47NG00L
MURATA
LQW2BAN47NG00L
Description: LQW2BA 47nH 1250mA 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,047U0805 Rutronik No.: IND19056 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.047 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
1250 mA
Tolerance
2 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.2 Ohm
Test frequency
500 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
2.09 mm
Width
1.53 mm
Height
1.42 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1500 MHz