LQW18AS36NJ00D
MURATA
LQW18AS36NJ00D
Description: LQW18AS 0,036uH 600mA 5% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,036U0603 Rutronik No.: IND21154 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.036 µH
Current rated
600 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
0.25 Ohm
Test frequency
250 MHz
UNSHIELDED
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
2080 MHz