LQW18AN13NG00D
MURATA
MURATA LQW18AN13NG00D
image shown is a representation only
LQW18AN13NG00D
Description: LQW18A 13nH 600mA 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,013U0603 Rutronik No.: IND16755 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.013 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
600 mA
Tolerance
2 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.13 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
6000 MHz