LQW15AN16NH00D
MURATA
LQW15AN16NH00D
Description: LQW15AN 16nH 370mA 3% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,016U0402 Rutronik No.: IND20477 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
0.016 µH
Current rated
370 mA
Tolerance
3 %
R(DC)max.
0.24 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.6 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
250 MHz