LQW15AN16NG00
MURATA
LQW15AN16NG00
Description: LQW15 0,016uH 0,37A 2% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,016U0402 Rutronik No.: IND22251 Unit Pack: 10000 MOQ: 50000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.016 µH
Mounting
SMD
Design size
0402 Inch
Current rated
370 mA
Tolerance
2 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.24 Ohm
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.6 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C