LQW15AN12NJ8ZD
MURATA
LQW15AN12NJ8ZD
Description: LQW15A 12nH 1240mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,012U0402 Rutronik No.: IND20159 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.012 µH
Current rated
1240 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
0.093 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.6 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
5200 MHz