LQW15AN12NJ00D
MURATA
MURATA LQW15AN12NJ00D
image shown is a representation only
LQW15AN12NJ00D
Description: LQW15A 0,012µH 500mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,012U0402 Rutronik No.: IND10235 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.012 µH
Mounting
SMD
Design size
0402 Inch
Current rated
500 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.14 Ohm
Test frequency
250 MHz
Design
ALUMINA
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.6 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
5500 MHz