LQP03HQ1N9B02D
MURATA
LQP03HQ1N9B02D
Description: LQP03HQ 1,9nH 600mA 0,1nH TFT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,0019U0201 Rutronik No.: IND19839 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
1.9 µH
Current rated
600 mA
Tolerance
0,1nH %
R(DC)max.
0.12 Ohm
Test frequency
500 MHz
Design
CERAMIC
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
10000 MHz