LQP03HQ18NH02D
MURATA
LQP03HQ18NH02D
Description: LQP03H 0,018uH 0,25A 3% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,018U0201 Rutronik No.: IND21303 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.018 µH
Mounting
SMD
Design size
0201 Inch
Current rated
250 mA
Tolerance
3 %
Technology
THINFILM
R(DC)max.
0.8 Ohm
Length
0.6 mm
Width
0.3 mm
Height
0.4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
3500 MHz