LQM2MPZ4R7NG0L
MURATA
LQM2MPZ4R7NG0L
Description: LQM2MPZ 4,7uH 1100mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC4,7U0806 Rutronik No.: IND22250 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
1200 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.14 Ohm
R(DC)max.
0.175 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
20 MHz