LQM2MPN2R2NG0L
MURATA
MURATA LQM2MPN2R2NG0L
image shown is a representation only
LQM2MPN2R2NG0L
Description: LQM2MPN 2,2uH 1200mA 25% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U0806 Rutronik No.: IND11943 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
0806 Inch
Current rated
1200 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.11 Ohm
R(DC)max.
0.138 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C