LQM2HPN2R2MG0L
MURATA
MURATA LQM2HPN2R2MG0L
image shown is a representation only
LQM2HPN2R2MG0L
Description: LQM2HP 2,2uH 1300mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U1008 Rutronik No.: IND12833 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Inductance
2.2 µH
Current rated
1300 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.08 Ohm
R(DC)max.
0.1 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
40 MHz