LQM2HPN1R5MG0L
MURATA
LQM2HPN1R5MG0L
Description: LQM2HP 1,5uH 1500mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,5U1008 Rutronik No.: IND10676 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1.5 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
1500 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0.0875 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C