LQM2HPN1R0MJ0L
MURATA
LQM2HPN1R0MJ0L
Description: LQM2HP 1,0uH 1500mA 20% Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U1008 Rutronik No.: IND10727 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
1500 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.09 Ohm
R(DC)max.
0.113 Ohm
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.1 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
70 MHz