LQM21DH101M70L
MURATA
LQM21DH101M70L
Description: LQM21DH 100uH 20mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC100U0805 Rutronik No.: IND22097 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100 µH
Current rated
20 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
Current sat.
140 mA
R(DC)max.
4.095 Ohm
Test frequency
1 MHz
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C