LQM21DH100M70L
MURATA
LQM21DH100M70L
Description: LQM21DH 10uH 250mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U0805 Rutronik No.: IND21444 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
250 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.845 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
1.25 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
27 MHz