LQM18PN2R2MFRL
MURATA
LQM18PN2R2MFRL
Description: LQM18PN 2,2uH 750mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U0603 Rutronik No.: IND20877 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Inductance
2.2 µH
Current rated
750 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.3 Ohm
R(DC)max.
0.375 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
70 MHz