LQM18PN1R0MFHD
MURATA
LQM18PN1R0MFHD
Description: LQM18PN 1,0uH 700mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U0603 Rutronik No.: IND20362 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
1450 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
Current sat.
700 mA
R(DC)typ.
0.13 Ohm
Test frequency
1 MHz
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C