LQM18NN1R0K00D
MURATA
MURATA LQM18NN1R0K00D
image shown is a representation only
LQM18NN1R0K00D
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
25 mA
Tolerance
10 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0.6 Ohm
Test frequency
10 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
75 MHz