LQM18DN150M70L
MURATA
LQM18DN150M70L
Description: LQM18 15uH 0,08A 20% Supplier: MURATA Matchcode: INDC15U0603 Rutronik No.: IND21363 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
15 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
80 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
Current sat.
80 mA
R(DC)max.
1.95 Ohm
Design
FERRITE
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C