LQH66SN471M03L
MURATA
MURATA LQH66SN471M03L
image shown is a representation only
LQH66SN471M03L
Description: LQH66SN 470uH 240mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC470U20% Rutronik No.: IND15219 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Inductance
470 µH
Current rated
240 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
2.2 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.3 mm
Width
6.3 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
80 °C
SFR
2.5 MHz